
Mezoterapia

Czas wykonania zabiegu
1. bezigłowa
2. mikroigłowa dermapen
3. igłowa
60 min
60 min
75 min
Mezoterapia bezigłowa to zabieg, który można nazwać alternatywą wobec klasycznej mezoterapii igłowej, w trakcie której pod skórę, za pomocą tysięcy mikronakłuć, wprowadzane są substancje aktywne. Formuła zabiegu z użyciem igieł – choć jest on bardzo skuteczny - może jednak odstraszać co bardziej wrażliwe osoby. Mezoterapia bezigłowa również daje świetne efekty, ale w jej trakcie nie ma potrzeby nakłuwania skóry.
Aparaty do mezoterapii bezigłowej wykorzystują zjawiska fizyczne, jakie zachodzą w komórkach skóry. W trakcie zabiegu substancje aktywne wprowadzane są pod skórę za pomocą urządzenia wytwarzającego prąd elektryczny o częstotliwości radiowej – metoda ta nosi nazwę elektroporacji. Impulsy elektryczne sprawiają, że przez pewien czas błony komórkowe stają się lepiej przepuszczalne, gdyż znajdujące się w nich kanały hydrofilowe otwierają się. To właśnie nimi preparaty aktywne docierają w głąb skóry, w konkretne, wybrane przez osobę wykonującą zabieg, miejsce. Zabieg nie uszkadza błon komórkowych, pozwala jedynie na doprowadzenie cząsteczek preparatów kosmetycznych dokładnie tam, gdzie są potrzebne.
Przebieg zabiegu:
Zabieg nie wymaga szczególnych przygotowań – trzeba tylko zdjąć wszelkie metalowe ozdoby. Rozpoczyna się dezynfekcją skóry, po której podłączane są elektrody. Potem do miejsca poddawanego zabiegowi kosmetyczka przykłada głowicę, którą włącza dopiero, gdy styka się ona ze skórą. Początkowo przepływ prądu jest niewielki. Ponieważ w trakcie jego działania odczuwalne jest mrowienie, kosmetyczka zwiększa przepływ stopniowo, dostosowując go zarówno do potrzeb zabiegu, jak i odczuć klientki. Co się wtedy dzieje w skórze? Urządzenie samoczynnie dzieli zabieg na cztery fazy. W pierwszej z nich pod skórę wprowadzany jest koktajl zabiegowy – po przytknięciu głowicy do skóry dochodzi do procesu elektroporacji, kiedy kanaliki w błonach komórkowych otwierają się, a substancje aktywne powoli wnikają do komórek. W fazie drugiej substancje te wprowadzane są głębiej, a w tkankach wytwarzane jest podciśnienie. Za jego sprawą z komórek wypychane są toksyny (odbywa się to przez te kanaliki, które aktualnie nie są wykorzystywane do przyswajania składników aktywnych z kosmetyków). Następnie ciśnienie w komórkach normalizuje się, a w ostatniej fazie zabiegu kanaliki są zamykane.
Efekty zabiegu:
-
wyraźnie widoczne rezultaty liftingujące
-
redukcja zmarszczek i bruzd
-
ujędrnienie, nawilżenie, regeneracja skóry
-
poprawa kolorytu i struktury skóry
Pielęgnacja pozabiegowa
Zabiegi mezoterapii bezigłowej nie wyłączają cię z codziennych aktywności. Nie musisz po nim zostawać w domu, czy rezygnować z treningu na siłowni. Pamiętaj jedynie o odpowiedniej pielęgnacji domowej (dopasowane kosmetyki), które pomogą ci podtrzymać efekty.
Przeciwwskazania:
-
ciąża
-
karmienie piersią
-
choroby żył
-
stymulator serca
-
alergie, na którykolwiek ze stosowanych podczas zabiegu składników
-
stan zapalny skóry
-
gorączka
-
nadwrażliwość skóry
Mezoterapia mikroigłowa Dermapen to niechirurgiczna metoda rewitalizacji skóry przy jednoczesnej stymulacji jej naturalnych zdolności regeneracyjnych. Unikalna technologia stosowana w trakcie zabiegu dostarcza skoncentrowane składniki odżywcze z ominięciem bariery naskórka. Mikronakłucia wykonane za pomocą sterylnych, jednorazowych igieł powodują powstanie kilku tysięcy mikrokanalików. Przez krótki czas pozostają one otwarte, tym samym dając możliwość głębokiego wprowadzenia wybranego preparatu. Perforacja naskórka odbywa się w sposób ściśle kontrolowany - zarówno jej częstotliwość, jak i głębokość wnikania są regulowane zależnie od odczuć Klienta. Minimalne mikrourazy powstające przy zabiegu dodatkowo stymulują receptory skóry do intensywnych procesów naprawczych.
Mezoterapia mikroigłowa polecana jest osobom o cerze wymagającej nawilżenia i odżywienia, z objawami starzenia, przebarwieniami słonecznymi i potrądzikowymi czy płytkimi bliznami. Ponadto, ma pozytywny wpływ na obszary skóry dotknięte cellulitem oraz sprawdza się przy utracie jędrności w okolicach twarzy, szyli i dekoltu. Jest też doskonałym zabiegiem wykonywanym profilaktycznie, jednorazowo, w celu poprawienia ogólnej kondycji skóry. Dlatego może być wykonywana, zależnie od potrzeb, u osób przed 30. rokiem życia.
Przebieg zabiegu:
Przed zabiegiem należy wykonać demakijaż , oczyścić i zdezynfekować. Po przygotowaniu okolicy zabiegowej i urządzenia można przejść do właściwej do procedury mikronakłuwania. Po zakończonej procedurze oczyszczamy skórę, można również położyć maskę łagodzącą.
Efekty zabiegu:
-
poprawia jędrność i elastyczność skóry
-
pozwala na uzyskanie efektu liftingu (przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego)
-
modeluje kontury twarzy
-
redukuje zmarszczki mimiczne i statyczne
-
stymuluje produkcję kolagenu i elastyny
-
ogranicza wydzielania sebum
-
rozświetla skórę
Pielęgnacja pozabiegowa:
Po wykonaniu zabiegu zaleca się ostrożność, gdyż pod wpływem podanych do skóry substancji, jest ona o wiele bardziej wrażliwa na podrażnienia, napięcia czy pozostałe działania mechaniczne. Należy pamiętać o unikaniu kontaktu obszaru zabiegowego z detergentami, które mogą doprowadzić do jej podrażnień. Obowiązkowo należy stosować kremy ochronne z wysokim filtrem SPF.
Przeciwwskazania:
-
Alergia na którykolwiek ze składników preparatu
-
Ciąża oraz karmienie piersią
-
Aktywne infekcje i stany zapalne skóry
-
Zmniejszenie krzepliwości krwi oraz stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
-
Zabiegi chirurgiczne wykonane w obszarze, który ma być poddany zabiegowi (do trzech miesięcy), wykonanie depilacji (miesiąc), golenie (24h)
-
Zakażenia grzybiczne, bakteryjne i wirusowe
-
Choroby nowotworowe, autoimmunologiczne
-
Skłonność do powstawania bliznowców, nadżerki, cysty
Mezoterapia igłowa, to zabieg iniekcyjny umożliwiający poprawę stanu skóry, pozwala na wygładzenie zmarszczek oraz usunięcie defektów skórnych, powstałych w wyniku negatywnego oddziaływania środowiska na naszą skórę. Istota zabiegu opiera się na tym, że w głąb skóry zostają wprowadzone substancje aktywne, których zadaniem jest pobudzenie produkcji dwóch, bardzo ważnych dla naszej skóry aminokwasów – kolagenu oraz elastyny. Osoby, które już skorzystały z tego rodzaju zabiegu zaznaczają, że po żadnym innym dostępnym na rynku nie mogły cieszyć się podobnymi efektami. Jeśli chodzi o obszary ciała, które najczęściej są poddawana mezoterapii igłowej, to jest to przede wszystkim twarz, szyja oraz dekolt.
Przebieg zabiegu:
Zabieg rozpoczyna się od dobrania odpowiedniego preparatu leczniczego, dlatego wcześniej przeprowadza się wywiad z pacjentem. Podczas konsultacji należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Znieczulamy miejsce które będzie poddawane zabiegowi następnie wstrzykujemy preparat za pomocą serii mikronakłuć. Podczas zabiegu występuje niegroźne, niewielkie krwawienie. Po zabiegu mezoterapii mogą pojawić się zaczerwienienia lub krwiaki, które powinny ustąpić w ciągu 6 lub 72 godzin od zabiegu.
Efekty zabiegu:
-
Poprawa napięcia skóry twarzy za sprawą wygładzenia zmarszczek mimicznych.
-
Poprawa jędrności ud, brzucha, dłoni oraz twarzy.
-
Wyrównanie kolorytu twarzy, szyi i dekoltu, ujednolicając wygląd skóry.
-
Możliwość zminimalizowania bądź całkowitego usunięcia widoczności rozstępów, które są wstydliwym problemem wielu osób.
-
Jest to zabieg, przeznaczony zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn.
-
Rozjaśnienie skóry twarzy, które nada jej efekt odmłodzenia i zyskania blasku.
Pielęgnacja pozabiegowa:
Ponieważ mezoterapia igłowa jest zabiegiem iniekcyjnym, należy unikać skupisk bakterii w dniu jej wykonania. Ponadto nie powinno się korzystać z sauny, basenów oraz z unikać nadmiernej aktywności fizycznej. W celu złagodzenia zaczerwienienia po zabiegu, należy stosować preparaty z aloesem lub panthenol w sprayu.
Po zabiegu mezoterapii igłowej twarzy nie powinno wykonywać się makijażu przez 48 godziny oraz do czasu całkowitego wygojenia się skóry unikać eksponowania na promienie słoneczne. Kosmetyki, których używamy w tym czasie, powinny być pozbawione tłuszczów oraz substancji podrażniających (np. kwasy).
Przeciwwskazania:
-
ciąża
-
karmienie piersią
-
cukrzyca
-
pacjentka jest w trakcie miesiączki
-
przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
-
choroby autoimmunologiczne lub choroby nowotworowe
-
alergia na składnik preparatu, wykorzystywany w mezoterapii