
Oxybrazja

Czas wykonania zabiegu
Oxybrazja twarz, szyja, dekolt + serum+ masaż+ maska
Oxybrazja twarz+ serum+ masaż + maska
Oxybrazja jako dodatek do zabiegu
80 min
90 min
20 min
Rodzaj peelingu mechanicznego, gdzie czynnikiem złuszczającym naskórek jest strumień rozproszonych kropelek soli fizjologicznej aplikowanych pod ciśnieniem sprężonego powietrza za pomocą specjalnie skonstruowanego aplikatora. Zabieg ten jest skuteczną a zarazem w pełni bezpieczną metodą złuszczania naskórka umożliwiającą przeprowadzenie go u osób o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej.
Przebieg zabiegu:
W odróżnieniu od mikrodermabrazji diamentowej czy peelingu kawitacyjnego (z którymi często jest porównywana pod względem efektów) Oxybrazja wykonywana jest praktycznie bezdotykowo. Na początku zabiegu klientka zakłada specjalne okulary ochronne. Następnie za pomocą specjalnego aparatu, przypominającego długopis (który kosmetyczka trzyma w odległości niespełna centymetra) w skórę pod ciśnieniem wtłaczany jest tlen, na skutek czego obumarłe komórki naskórka są niemal oderwane od skóry i usunięte. Zabieg jest bezbolesny, a dla wielu osób całkiem przyjemny ze względu na to, ze w trakcie aplikacji tlenu na skórę rozpylana jest mgiełka z rozpylonej soli fizjologicznej, dająca miłe uczucie odświeżenia.
Efekty zabiegu:
-
złuszczenie martwych komórek naskórka,
-
zmniejszenie rogowacenia skóry,
-
wygładzenie,
-
redukcja przebarwień, plam pigmentacyjnych,
-
spłycenie drobnych blizn potrądzikowych i zmarszczek,
-
bezbolesne oczyszczenie, redukcja i przyspieszenie gojenia stanów zapalnych skóry (wyprysków),
-
dotlenienie naskórka,
-
regulacja pracy gruczołów łojowych.
Pielęgnacja pozabiegowa:
Rozprężanie strumienia powoduje schłodzenie tkanek, które względem odczuć może być odbierane jako przyjemne lub nie. Dyskomfort może powodować również z utrudnionym oddychaniem ( wykonując ruchy w okolicy nosa, musimy zatkać jedną dziurkę lub niecałkowicie obie , aby zapobiec uczuciu bezdechu). W ciągu około trzech tygodni po zabiegu skórę trzeba również chronić przed oddziaływaniem promieni słonecznych i w związku z tym stosować w ciągu dnia kremy z filtrami przeciwsłonecznymi. Ponadto przez parę pierwszych dni lepiej unikać solarium i sauny, a także basenu, gdyż młodsze warstwy skóry są oczywiście bardziej podatne na działanie czynników zewnętrznych. Nie ma natomiast żadnych obostrzeń względem natychmiastowego powrotu do pracy czy innych obowiązków.
Przeciwwskazania:
-
zapalenie zatok
-
przeziębienie
-
zakażenia bakteryjne skóry (takie jak liszajec zakaźny), zakażenia wirusowe (brodawki, opryszczka, mięczak zakaźny), zakażenia grzybicze skóry, nowotwory skóry, znamiona barwnikowe, naczyniaki jamiste
-
trądzik krostkowy, ropowiczy, skupiony
-
skłonność do powstawania keloidów